На головну Команда  | 
Нижанковичі УКР | РУС
Захід Львівської області. Містечко Нижанковичі розташоване фактично вздовж прикордонної смуги між Україною і Польщею. Сюди часто їздять автобуси зі Львова чи Самбора. Більш екзотичний вид транспорту - приміський поїзд Самбір - Нижанковичі.

Поїзд Нижанковичі - Самбір

До Самбора приїжджаю в 7.25 ранку поїздом 49 Київ - Трускавець. Приїхали без запізнень, так шо на пересадку лишалось цілих 10 хвилин, за які встиг зганяти на вокзал за квитком до Нижанковичів і вернутись назад на посадочну платформу.

Станція Нижанковичі

Маршрут до Нижанковичів обслуговується локомотивом ЧМЭ3 з двома плацкартними вагонами. 54 км від Самбора до Нижинковичів поїзд долає майже за 2 години, враховуючи 12 хв на зміну напрямка руху по станції Хирів. В Хирові виходять майже всі хто їхали в поїзді, до Нижанковичів доїжджають тільки самі витривалі.

Станція Нижанковичі

Шоб не блудити вздовж державного кордону в пошуках дороги від станції до містечка, не відстаю від місцевих і, протоптаною вздовж залізничної колії стежкою, попадаю в Нижанковичі.

Смт Нижанковичі

Нижанковичі зовсім не схожі на СМТ - це звичайнісіньке село, з двома вулицями, які перетинаються в центрі під прямим кутом. Тут всі один з одним здороваються, розпитують як діла і кидають на чужаків типу мене якісь дивні погляди, напевно підозрюючи в незаконному перетині державного кордону.

Ратуша

Ратуша з іншого ракурсу

В центрі містечка в очі кидаються розвалини колишньої ратуші. На даху ратуші причеплений досить пристойного зросту олень. Розпитати в місцевих шо то за тварюка і шо вона робить на даху ратуші не вдалося. Історія оленя виявилась забутою.

Церква

Дзвіниця

Найбільш балакуча місцева бабця, яка вміла говорити по українському з не дуже страшним польським акцентом, розказала, що в них є церква і костел. Церкву я вже бачив, так як збудована вона на видному місці, поруч з ратушею, а от костел знаходиться трохи далі вздовж цієї ж вулиці.

Костел

Дзвіниця

Одним боком костел притулився до шкільної спортивної площадки, а інший його бік прикрашає дзвіниця з яскраво вималюваними цифрами 1910.

Дитячі ясла-садок, смт. Нижанковичі

Помітно, шо за часів Радянського союзу центр містечка намагались стандартизувати, збудувавши тут стандартний радянський магазин, який зараз стоїть закинутим. Трохи далі збудували клуб, який зараз теж не працює.

Народний дім Просвіта

Сучасний центр Нижанковичів знаходиться на невеличкій площі біля ратуші. Тут і церква і магазин, тут же під забором бабки продають молоко, на цій же ж площі зупиняються автобуси до Самбора чи Львова, одним словом - торгово-економічний центр міста.

Нижанковичі

Поява в Нижанковичах незнайомця з фотоапаратом і рюкзаком, тобто мене, не залишилась не поміченою. Через дві години мене на вулиці впіймали прикордонники і чемно попросили показати документи, розпитали хто такий, чого приїхав. Натякнули, що просто так тут тинятися не варто і відвели мене на центральну площу, де під пильним наглядом посадили на автобус до Самбора. Так як я законослухняний громадянин, то сперечатися не став і поміняв відвідини Нижанковичів на автобусну поїздку мальовничими прикарпатськими схилами Старосамбірського району.

серпень 2010