На головну Команда  | 
Хоростків УКР | РУС
Містечко в Гусятинському районі Тернопільської області. Проблем з транспортом в Хоросткові немає. Сюди гасає повно автобусів з Гусятина, є прямі маршрути з Тернополя. На околиці міста є залізнична станція, де зупиняється кілька пасажирських і приміських поїздів.

Автобус Гусятин - Хоростків

Я виїхав до Хоросткова з Гусятина. Заповнений на 50% Еталон, яким рулювала тітонька років 50-ти, підстрибуючи на ямах, довіз мене до пункту призначення приблизно за 40 хвилин.

Місцеві вітають прибульця і люб'язно згоджуються фотографуватись

Сідаючи в автобус, я морально приготувався приїхати в невелике село, де на мене всі поголовно будуть зглядатися. Але моєму здивуванню не було меж, коли я приїхав в повноцінний ПГТ, з магазинами, банкоматами і невеликою автостанцією в центрі.

Центр міста

Хоростків розтягнувся вздовж річки Тайна більш ніж на 7 км. Але центр міста досить компактний і являє собою здоровенну площу, де зосереджена основна міська інфраструктура.

Церква Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці. 1887 рік

Центровий об'єкт Хоросткова - церква з довгою назвою Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці. Праворуч від церкви - футбольне поле і міні-автостанція з вивішеним на вікнах розкладом руху автобусів.

Подільська дослідна станція

Ліворуч від церкви, через дорогу - вхід на територію Подільської дослідної станції. Дослідна станція розташовується на території величезного дендропарку, який закладався в 70-х роках XX століття.

Подільська дослідна станція Тернопільського інституту агропромислового виробництва

Подільська дослідна станція Тернопільського інституту агропромислового виробництва

В парку на лавці до мене підсів місцевий мужичок. Пожалівся, шо парк вже давно не такий, яким був раніше. До розпаду союзу за парком слідкувала дослідна станція, а зараз станція майже не працює і парк потихеньку перетворюється на зарощі і засипається пляшками.

Палац №1

Базою для дендропарку став палацо-парковий комплекс графів Семенських-Левіцьких, котрі хазяйнували тут в XVIII-XIX століттях. Обійстя графів складається з 4-х будівель, розташованих по периметру великого двору.

Палац №2. Хоростківська державна музична школа

В одному з палаців зараз розташована музична школа. Дві інші будівлі, в одній з яких колись був музей, стоять без вікон без дверей. Перекриття між поверхами майже зруйноване, стіни обписані матюками, але в деяких кімнатах ще зберігся інтер'єр колишнього музею.

Палац №3

Четверта будівля, яка входить в комплект палацо-паркового комплексу, взагалі унікальна і дуже схожа на конюшню.

Будівля №4

Будівля №4

Після графів Семенських-Левіцьких тут було щось типу гаражів чи майстерень. Але зараз тут спокійно і схоже, що приміщення конюшень вже не використовуються.

Годинник над в'їздними воротами до конюшень

На територію колишнього графського маєтку і до музичної школи всі ходять навпростець, через ворота дослідної станції, але на територію маєтку можна попасти і через автентичні графські ворота, які знаходяться з іншого боку.

Ворота


Поруч з колишнім маєтком графів Семенських-Левіцьких, практично на території дослідної станції, височіє собор Володимира і Ольги.

Собор Володимира і Ольги

З протилежного боку, шматок території дослідної станції, дістався новозбудованому костелу Святого Архангела Михаїла.

Костел Святого Архангела Михаїла

Залишаю центр Хоросткова і уточнивши у місцевих своє місцезнаходження, вирушаю до залізничної станції, котра знаходиться в промисловому районі містечка, поруч з цукровим заводом.

Хоростків

Я якраз застав період перевозки буряків, тому по розтовченій грузовиками дорозі, без будь-яких навігаційних приладів, легко дійшов до залізничної станції.

Будинок культури

Навпроти прохідної цукрового заводу невеличкий парк з пам'ятником письменнику Дмитру Макогону і будинок культури.

Залізничний вокзал

Залізничний вокзал у Хоросткові був збудований на початку XX століття. Сучасне накриття над платформою трохи змінило його вигляд, але в загальному вокзал залишився таким як і був.

Вечір. Залізнична станція Хоростків

На вокзалі панує тиша і спокій. На платформі ні одного пасажира. Каса відкривається тільки перед прибуттям поїзда. Незважаючи на таку смирність, перед прибуттям поїзда до вокзалу сповзлося трохи народу. Приміські дизелі до Тернополя тут не популярні. Більшим попитом користуються пасажирські поїзди до Києва.

вересень 2011