На головну Команда  | 
Добромиль УКР | РУС
Автобусне сполучення між населеними пунктами Самбірського і Старосамбірського районів напевно одне з найкращих по Львівській області. Я вже не перший рік мандрую між селами цих районів і кожного разу дякую водіям місцевих автобусів за таке щастя. Цього ж разу, саме для того, щоб побачити старий Добромильський вокзал, вирішено було їхати не автобусом, а приміським поїздом з Самбора.

Самбір. Приміський поїзд Нижанковичі - Самбір

Щодня з Самбора на Нижанковичі відправляється приміський поїзд, який проїжджає через всі найбільш популярні у туристів населені пункти цього регіону - Скелівку, Хирів, Добромиль і звичайно ж Нижанковичі - тому не скористатись таким козирним транспортом було б просто нерозумно. Приїхавши вранці до Самбору поїздом Київ - Трускавець і владнавши в касі питання із звортними квитками, я вийшов на платформу, де вже був поданий на посадку поїзд на Нижанковичі, який складається з двох скрипучих плацкартних вагонів і закопченого маневрового тепловоза.

В поїзді Самбір - Нижанковичі

Народу в поїзді не багато. Їхати до Добромиля години півтори. Автобусом вийшло б швидше, але враховуючи якість дорожного покриття на Львівщині, то краще вже проїхати на пів години довше, ніж битися на вибоях головою об стелю мікроавтобуса.

Станція Добромиль

Приблизно о пів на десяту ранку я вже був в Добромилі. Залізничний вокзал знаходиться трохи задалеко від центру міста, тому місцеві поїздом їздять рідко - значно зручніше автобусом. З вагона, разом зі мною, вискочив ще один мужичок, котрий відразу ж розчинився в кущах за вокзалом, залишивши мене одного на посадочній платформі.

Залізничний вокзал Добромиль. 1904 рік

Територію навколо залізничного вокзалу в Добромилі язик не повертається назвати привокзальною площею. Як такої площі нема, все заросло травою. Вокзал закинутий, але тримається молодчиком і виглядає достойно.

Залізничний вокзал Добромиль

Залізна дорога через Добромиль була протягнута в 1872 році під час будівництва залізничної гілки з Хирова на Перемишль. Окупація в 1939 році Західної України Радянським Союзом посприяла занепаду, розташованої поруч з Добромилем, вузлової станції Хирів, котра будувалась як великий пересадочний вузол. Залізничні гілки Хирів - Перемишль і Хирів - Стар'ява були відірвані від системи залізних доріг Польщі і стали тупиковими, що автоматично знизило їх значимість.

Кошик для квітів

Виходжу на дорогу і вирушаю в центр Добромиля. Поруч із залізничною станцією знаходиться Добромильський деревообробний комбінат - в минулому одне з найбільших підприємств міста, зараз комбінат ледве зводить кінці з кінцями.

Типовий західноукраїнський будинок

Поруч з деревообробним комбінатом в 2007 році був збудований футбольний стадіон - "Лафорт арена", де грає свої домашні матчі футбольний клуб "Львів". В день мого приїзду стадіон був зачинений, тому покрутившись біля воріт, я пішов далі.

Лафорт арена

По вулиці Галицькій, котра тягнеться від залізничного вокзалу в центр міста, є на що подивитися, тому поїздка в Добромиль залізницею з подальшою прогулянкою від залізничного вокзалу до центру міста, виявилась стратегічно вірним кроком.

Будинок школяра

Будинок біля ПТУ

Вулиця забудована в основному одноповерховими будинками, але рухаючись ближче до центру можна побачити навіть кілька, гармонічно вписаних в місцевий ландшафт, п'ятиповерхівок, поруч з якими розташоване ПТУ і середня школа.

Вулиця Галицька. Відділення пошти

П'ятиповерховий будинок по вулиці Галицькій

Один із корпусів школи. 1906 рік

Добромиль являє собою типове західноукраїнське містечко з привітними місцевими жителями, якоюсь домашньою тихою атмосферою на вулицях і звичайно ж старими польськими будинками, які, не в останню чергу, створюють своєрідний колорит і затишок в місті.

Центр міста. Ратуша

Ратуша

Центр міста - площа Ринок з грандіозною ратушею в центрі. Автовокзалу в містечку немає - всі автобуси зупиняються біля ратуші, головне орієнтуватися з якої сторони дороги чекати на автобус, щоб поїхати в потрібному напрямку.

Магазини на площі Ринок

Автобус Львів - Нижанковичі на площі Ринок

На площі перед кінотеатром "Україна" розкинувся невеликий базарчик - місце концентрації покупців переважно старшого віку. Молодь на закупи їздить до Самбора - там кипить справжня торгівля, і можна повноцінно закупитися всім необхідним.

Базар

Поліклініка районної лікарні в центрі Добромиля

Поруч з базаром, до речі, знайшлося симпатичне кафе, яке у місцевих користується неабиякою популярністю і в якому я зі смаком пообідав. Рідко в невеликих населених пунктах можна зустріти повноцінний заклад харчування.

Народний дім. В минулому будинок товариства "Сокіл"

Дитяча музична школа

Церква. 1784 рік

От, в принципі, і все, що можна побачити в центрі міста. Добромиль зовсім не великий, але симпатичний і приваблює своєю простотою. Кожного разу, коли я їду через Самбір, мене тягне заїхати в Добромиль, щось в ньому є... Біля ратуші я зловив мікроавтобус в напрямку Хирова і поїхав на Старий Самбір.

Пам'ятник Адаму Міцкевичу в центрі міста

Центр Добромиля, чекаємо автобус

Всі найбільш цікаві для приїжджих об'єкти в Добромилі знаходяться в центрі містечка і далеко ходити не потрібно. Єдине виключення - замок Гербуртів, котрий розташований за кілька кілометрів від центру Добромиля на вершечку Сліпої гори. Замок будувався в XVI столітті Станіславом Гербуртом, старостою міста Самбір, для захисту навколишніх земель від Татар.

На горизонті Сліпа гора і Василіанський монастир

Замок Гербуртів знаходиться не так то й далеко від Добромиля, але перед штурмом фортеці не забуваємо, що стоїть вона в лісі на висоті 560 метрів, тому для слабких духом туристів підйом може виявитись трохи затяжним.

травень 2014