На головну Команда  | 
Бровки Перші УКР | РУС
Бровки Перші - невелике, мало чим примітне, село в Андрушівському районі Житомирської області. Завдяки зручно розташованій на території села залізничній станції, Бровки впевнено б'ють рекорди по зменшенню популяції сільського населення, яке тікає звідси до столиці електричками Козятин - Київ.

Станція Брівки

Залізничний вокзал в Бровках без перебільшень один із найважливіших транспортних вузлів в цьому регіоні Житомирської області. Крім навколишніх сіл, жителі яких з'їжджаються сюди на власному транспорті, до станції кілька раз на день їздить автобус з райцентру, переправляючи в Бровки всіх бажаючих з'їздити до столиці і забираючи назад в Андрушівку змучених дорогою, але задоволених зробленими в Києві покупками, пасажирів електрички.

Станція Брівки

Від залізничної станції, через все село, тягнеться одна довга вулиця, вздовж якої розташована вся сільська інфраструктура: пара магазинів, будинок культури і школа, на подвір'ї якої, традиційно для кінця літа, школярі фарбують парти. Фарбування парт перед початком навчального року - невід'ємна традиція будь-якої Української школи, котра була започаткована в сиву давнину, ще при Радянському Союзі.

Бровки Перші. Ліворуч шкільне подвір'я

Будинок культури

Історія села Бровки пов'язана з дворянським родом Сцібор-Рильських, родичами, відомого кожному Радянському і Українському школяреві, Максима Рильського.

Колишній маєток Сцібор-Рильських

Залишки дворянського маєтку до цього часу знаходяться в центрі Бровок. Територія навколо нього солідно заросла чагарниками, в які будівля провалилася з головою і з дороги майже не помітна.

Колишній маєток Сцібор-Рильських

Колишня школа

В колишньому маєтку знаходилась сільська школа, котра переїхавши в нове приміщення, очевидно прихопила з собою всю шкільну нерухомість, залишивши після переїзду старе шкільне приміщення, пустий котлован і залишки фундаменту.

Колишня школа

Історію маєтку Рильських в Бровках можна сміливо вважати закінченою. Крім стін і дірявої стелі від будинку майже нічого не залишилось, чого не скажеш про парк, котрий знаходиться зразу за садибою.

Парк

Розташування садиби і парку грамотно розплановане. Продершись через чагарники, попадаєш в справжнісінький ліс, котрий неймовірно контрастує з яблунями, висадженими кілька десятків років назад невідомими нам піонерами - класичне шкільне подвір'я, зразка 60-х років, завжди засаджувалось яблунями, для забезпечення школярів провіантом на перервах.

Колишня школа

Повернувшись назад до садиби, запах лісу зникає, розчинившись в густих зарощах яворів і вже майже не помітних серед них яблунь.

Бровки Перші. Автобусна зупинка

Вискочивши із зарощів, в яких ховається колишній маєток Рильських, і насолоджуючись тишею, яку час від часу розрізає шум товарняків, котрі проносяться залізницею, пройшовся вулицями села. Обстановка класична, село живе - біля автобусної зупинки тітки, чекаючи автобуса до райцентру, діляться свіжими новинами, перебиваючи одна одну сенсаційними історіями з життя односельчан, в обдертому магазині, розташованому поруч, прийом товару - ГАЗ-он привіз хліб, а по подвір'ю школи вже тягають свіжо пофарбовані парти - підготовка до нового навчального року іде повним ходом.

серпень 2012