На головну Команда  | 
Борщів УКР | РУС
Ідея побувати в Борщеві засіла в голові відразу як я побачив на карті Тернопільської області це невелике містечко. Чимось приваблював мене Борщів, можливо віддаленістю від обласного центру, до якого трястися в автобусі більше ста кілометрів, можливо відсутністю великої кількості туристів, котрі заїжджають сюди не так то й часто.

Автостанція Борщів

І от зібравшись з думками і визначившись з маршрутом, я попер на Борщів. Варто уточнити, що південь Тернопільської області, де знаходиться Борщів, не погано покривається автобусними маршрутами з Кам'янця-Подільського. Тому приїхавши рано-вранці в Кам'янець 623-м поїздом Київ - Кам'янець-Подільський, на який завжди є квитки, я відправився на автовокзал, де всівся на перший автобус в сторону Борщева.
Ранкове літнє сонце ще тільки починало припікати, а я вже виходив з автобуса до автовокзалу міста Борщів. Екзотичний на вигляд автовокзал, з десятиметровим балконом на другому поверсі, знаходиться на околиці міста, тому більшість пасажирів, хто їде в Борщів виходять в центрі.

Борщів

По площі місто не велике і зовсім не запутане, на місцевості можна запросто орієнтуватися без карти. Перші враження від Борщева надзвичайно приємні - місто симпатичне і не брудне.

Борщів. Площа Свободи

Найбільш цікава для туристів історична забудова міста компактно зосереджена точно в центрі Борщева, вздовж вулиці Шевченка.

Народний дім, 1905 рік

Народний дім - без перебільшень найсимпатичніша будівля міста і візитка Борщева. Розташована навпроти церква Пресвятої Діви Марії, виблискуючи на сонці золотими куполами і синім годинником на дзвіниці, виглядає тьмяно, по зрівнянню з будівлею колишнього народного дому.

Церква Пресвятої Діви Марії, 1886 рік

Поруч з Народним домом, в якому зараз розмістився краєзнавчий музей, стоїть занедбаний кінотеатр "Дружба", який своїм виглядом переносить нас в часи веселого радянського минулого.

Кінотеатр Дружба

Пішохідна частина вулиці Шевченка тягнеться від площі Свободи, де стоїть Народний дім, минає міський базар, який майстерно сховався від очей приїжджих туристів, і впирається в площу Незалежності, де знаходиться будівля міської ради і будинок зв'язку з величезним не працюючим фонтаном біля входу.

Міська рада

Будинок зв'язку

З протилежного боку площі Незалежності, сховавшись за деревами, стоїть похмура будівля костелу святого Антонія - пам'ятка архітектури XVIII століття.

Костел

От по суті і весь центр міста, далі, вузькими покрученими, не завжди заасфальтованими, вулицями розповзається в різні боки стара частина міста. Борщів ідеальне місто для лінивих туристів, котрі за тридцять хвилин до відправлення двоповерхового автобусу з туристичною групою, хочуть побачити все цікаве, що є в місті, не бажаючи ритися в залишках древніх цивілізацій, вивчаючи черепки глечиків, відтворюючи картину побуту своїх предків.

Меморіал пам'яті

Дві головні транспортні магістралі Борщева - вулиця Січових Стрільців і вулиця Степана Бандери, які зливаються в центрі міста і являють собою трансборщівське шосе, котре розрізає місто з сходу на захід.

Перехрестя по вулиці Степана Бандери

З протилежних сторін цієї магістралі розташовані Борщівські вокзали, на західній околиці міста - автовокзал, куди я приїхав автобусом з Кам'янця-Подільського, а на східній - залізничний.

Будівля колишньої тютюнової фабрики

Вулиця Степана Бандери переважно забудована невеликими приватними будинками, які періодично перемежовуються радянськими п'ятиповерхівками. Найбільш грандіозна споруда на вулиці - будівля колишньої тютюнової фабрики.

Залізничний вокзал Борщів

Ну і апофеоз прогулянки Борщевом - залізничний вокзал, котрий знаходиться трохи далі від тютюнової фабрики, зразу за залізничним переїздом. Залізна дорога до Борщева прийшла в 1898 році під час будівництва Австрійською імперією залізничної гілки Вигнанка - Іване-Пусте.

Приміський поїзд Іване-Пусте - Тернопіль

Сучасна залізнична станція Борщів вже давно не стратегічно-важливий об'єкт, але поїздки на приміських дизелях тут користуються попитом - пасажирський рух представлений парою приміських поїздів до Тернополя. Поїздка на поїзді з Борщева повинна входити в обов'язкову програму всіх туристичних агенцій, котрі возять в ці краї туристів. Мальовнича природа за вікном просто заворожує і висунувшись по пояс з вікна закопченого дизеля, забуваєш про час, а красота місцевого ландшафту дасть фору будь-якому рукотворному дендропарку.

липень 2012