На головну Команда  | 
Богуслав УКР | РУС
Сонце стояло вже низенько над самим Богуславом. Внизу, по долині, вилася Рось по зелених луках, як синя стрічка по зеленій сукні. З за Росі тяглися ряди гір, вкритих густим лісом. Далеко проти сонця видно було високий шпиль - горб з монастирем зверху, а під горбом шумів по камінні шум...

Іван Нечуй-левицький.
Старосвітські батюшки та матушки


Богуслав я зустрів в приміському ПАЗі, котрий мчав по маршруту Миронівка - Богуслав. В автобусі було повно ПТУ-шників, які їхали на навчання в якийсь Богуславський технікум. Петляючи мальовничими схилами, проїхали кілька сіл, підібравши декількох пасажирів, які за давньою традицією, як і 200 років назад, їхали в Богуслав на базар.

Богуслав

Богуслав - надзвичайно колоритне українське містечко з тисячолітньою історією, котре розкинулось на мальовничих схилах річки Рось.

Богуслав

З Миронівки до Богуслава їхати хвилин 30. Маршрут досить динамічний - на автобус завжди є пасажири, а інтервал руху приблизно 1 година. Більшою популярністю користується тільки маршрутка до Києва, на яку завжди є повно пасажирів в будь-яку пору дня і ночі.

Автостанція Богуслав

Автостанція в Богуславі розташована на мальовничому островку посеред річки Рось, береги якої всипані здоровенецькими каменюками, котрі віками шліфувались повноводною річкою.

Маруся Богуславка

За вокзалом, на кам'яних схилах річки, стоїть пам'ятник народній героїні - Марусі Богуславці. Поруч, по кам'яних брилах, скачуть рибаки, міняючи місце дислокації, в пошуках кльового місця.

Рось

Рось

На острові крім автовокзалу помістився міський палац культури і щось типу зони відпочинку з романтичними зеленими хащами і красивими каменюками, котрі стирчать з води.

Міський палац культури

З острова переходимо на материк до культурного і економічного центру міста - Богуславського базару. Богуславський базар - це історичний об'єкт, який неодноразово описували в своїх творах Шевченко і Нечуй-Левицький.

Богуславський базар

Базар в Богуславі тягнеться вздовж крутого схилу по вулиці Шевченка і підступивши впритул до Троїцької церкви, блокує доступ до неї клітками з курчатами і каченятами.

Троїцька церква

По вулиці Шевченка і паралельній їй вулиці Ярослава Мудрого збереглося трохи старих будинків XIX - початку XX століття.

Відділення ощадбанку

Магазин

Рекордсменом серед старожилів є будинок 1726 року, в якому зараз розміщується музей декоративно-ужиткового мистецтва.

Пам'ятка архітектури XVIII ст. "Кам'яниця" 1726 р.

По іншу сторону вулиці в колишньому будинку купця, розмістився відділ освіти, міська рада і ціла купа інших державних установ.

Колишній будинок купця

Вулиця Шевченка тягнеться через всю лівобережну частину Богуслава аж до околиці міста і закінчується в густому Богуславському лісі.

Залізнична станція Богуслав

Тут, біля лісу, знаходиться альтернативний транспортний вузол міста - залізнична станція Богуслав. Пасажирський рух на станції припинився мабуть ще за царя Гороха, а вантажна станція працює.


Мужская

Приміщення станції закрите, ключі від дверей давно загубили. Поруч стоїть зарощий бур'янами пристанційний ватер клозет.

Станція Богуслав

На відміну від пасажирської станції, вантажна станція працює. Рейки в непоганому стані, з чудовим накатом. Стоять вантажні вагони, працює кран.

Богуслав

Інша, правобережна частина міста, це сучасний районний центр, забудований за радянської влади з характерними для того часу нормами і традиціями.

Пам'ятник Леніну

На відміну від багатьох сучасних селищ міського типу, Богуслав виглядає якось гармонічно. В центрі міста повно місця, на вулицях чисто, привокзальна площа біля автостанції майже еталонна - людей тут не багато, а привокзальні будки по продажу пиріжків, так гармонічно вписуються в ландшафт, що їх практично не помітно.

травень 2011