На головну Команда  | 
Житомир УКР | РУС
Гуляємо по Житомиру далі. Не далеко від музею космонавтики, по вулиці Великій Бердичівській, знаходиться Житомирський державний університет імені Івана Франка з Іваном Франком перед входом.

Житомирський державний університет імені Івана Франка

Повернувши звідси на Старий Бульвар, де стоїть пам'ятник Пушкіну, не просто можна, а треба дойти до ще одного місця, яке обов'язково треба побачити в Житомирі.

Пам'ятник Пушкіну

Обов'язковим для відвідування, в цьому районі міста, є парк імені Ю.О. Гагаріна і пішохідний міст через річку Тетерів. По дорозі до парку по Старому Бульвару стоїть Житомирський агроекологічний університет.

Житомирський агроекологічний університет

Вхід до парку прикрашає просто шикарний фонтан, вода від якого тече по грандіозній системі міні-водопадів.

Фонтан перед парком Гагаріна

Парк культури та відпочинку імені Ю.О. Гагаріна

Зовсім не природна, а технічна споруда є шикарною прикрасою не тільки парку імені Гагаріна, а й усього Житомира. Пішохідний міст через Тетерів неймовірно гарний, дуже добре його видно при в'їзді в Житомир із західної сторони.

Пішохідний міст через Тетерів

Пішохідний міст через Тетерів

Пішохідний міст через Тетерів

Висота мосту 38 метрів. Це другий по висоті міст в Україні. Перший по висоті це надзвичайна "Лань що біжить" в Кам'янці-Подільському.

Житомир

З мосту дуже добре видно центр Житомира і монумент Вічної Слави в честь воїнів-визволителів. Монумент представляє собою височезну циліндричну колону, висотою 37 метрів, його встановлено над Тетеревом, в самій високій точці міста.

Монумент Вічної Слави в честь воїнів-визволителів

Монумент Вічної Слави в честь воїнів-визволителів

До монумента по традиції сходяться любителі з'єднати себе вічним шлюбним союзом. Стоячи збоку, цікаво дивитися як пари молодих, вишикувавшись в чергу, слухаючись дядьків з відеокамерами, проходять по одному і тому ж маршруту до стели, поклоняються вічному вогню і повертаються назад до розцяцькованих лімузинів. Спостерігаючи за весільними процесіями я не виявив ні в одного з так званих відеооператорів, якоїсь фантазії чи мінімальної креативності. Замість того шоб знімати молодять на фоні просто шикарного неба і красивих хмар, які пропливали над Тетеревом, вони по одному й тому ж сценарію вистроювали їх перед вогнем, мовчки роблячи свою справу.

Гідротехнічні споруди

Монумент стоїть на крутому схилі річки Тетерів. Спустившись трошки далі від стелли, вниз до річки, можна помилуватися чудовою природою і камінними берегами річки Тетерів.

Житомирський трамвай

Повертаємось від монументу в центр міста. Варто звернути увагу на Житомирський транспорт. Крім багатотонажних пасажирських "Богданів" і стандартних для міських перевезень "Мерсів" чи "Івеко" в Житомирі дуже багато "ГАЗєлєй". В багатьох містах ГАЗєль поступово зникла з міських вулиць, а тут навпаки вони пролітають одна за одною. Крім того на вулицях багато стареньких мікроавтобусів Пежо, в таких масових масштабах я їх бачив тільки тут, в Житомирі, здається це Peugeot J5. Крім автомобільного в Житомирі є рейковий транспорт - вулицями їздить Трамвай з шириною колії 1000 мм. Трамваї з такою ж шириною колії є у Вінниці і Львові.

Житомирський ЦУМ

В центрі міста не можна не помітити грандіозний Житомирський ЦУМ. Універмаг збудовано в кращих традиціях радянського ЦУМ-обудування.


Залізничний вокзал

Трохи далі від ЦУМ-у, по Київській, розташований залізничний вокзал. З поїздами в Житомирі, як я вже згадував, не густо. Єдиний спосіб виїхати з Житомира вдень, а не вночі це сісти або на приміський поїзд до Фастова, або на пасажирський поїзд 61 Санкт-Петербург - Кишинів. Але мені пощастило купити квиток на 61-й поїзд, тому проблема з виїздом із міста вирішилась.

Залізничний вокзал

Залізничний вокзал в Житомирі надзвичайно акуратний. Думаю це все із-за того шо тут нема кому смітити. Залізничне сполучення в Житомирі слабувате, пасажиропоток малий, от і маємо охайний, чистий вокзал.
Мій 61-й прибув майже по розкладу, їду до Вінниці, їхати приблизно три години. Мій вагон був запасажирений виключно громадянами Молдови, тому, в силу мовного бар'єру, сидів мовчи майже до самої Вінниці, хоча життя в вагоні кипіло - майже всю дорогу йшла торгівля спортивними костюмами, цукерками і іншим популярним в заробітчан крамом.

Заміна локомотива в Козятині

Від Житомира до Козятина поїздка в 61-му нагадує прогулочну поїздку, поїзд ніби спеціально повзе з швидкістю, комфортною для того шоб з смаком роздивитись червоне Сонце, яке починає сідати в Поліссі і ховається за горизонт вже на Поділлі. В Козятині старенького 2М62 замінили на чистенького ВЛ40, який з успіхом і дотягнув мене до Вінниці.

1 2 3

серпень 2008