На головну Команда  | 
Житомир УКР | РУС
Обов'язкове, і справді цікаве, для відвідування місце в Житомирі - музей космонавтики імені С.П. Корольова. Саме тут варто побувати кожній людині, як казав Печкін - "В целях повышения образованности".

Музей космонавтики імені С.П. Корольова

При вході в музей з вікна космольота на вас дивиться тьотя-космонавт - продавець квитків. Оплативши в неї вхід, і по бажанню дозвіл на фотозйомку, попадаємо туди, де справді можна відчути дух космосу, хоч трохи відчути те, що відчувають космонавти і побачити масштаби деяких космічних програм по дослідженню космосу.

Рідинний ракетний двигун РД-214. Встановлюється на 1-му ступені РН "Космос"

Двигун РД-214 використовувався в в ракетах середньої дальності Р-12. Ракета призначалась для знищення цілей площею до 100 км. Також на основі Р-12 були розроблені ракети-носії серії "Космос".

Спускний апарат АМС "Вега". Виставковий зразок 1:1

В 1984 році автоматична міжпланетна станція "Вега" була запущена до Венери для дослідження її атмосфери.

АМС "Луна-1". Макет 1:2

Луна-1 перша в світі автоматична міжпланетна станція, яка в 1959 році була запущена до Місяця. Луна-1 перший космічний апарат, який розігнався до другої космічної швидкості. Станцією Луна-1 було проведено дослідження радіаційного поясу Землі і космічного простору.

АМС "Луна-9". Макет 1:2

В 1966 році Луна-9 вперше в світі здійснила посадку на Місяць і передала зображення поверхні Місяця на Землю.

Луноход-2

Автоматичний самохідний апарат Луноход-2. Був запущений на Місяць в 1973 році. За 4 місяці роботи проїхав 37 км. Використовувався для проведення досліджень місячної поверхні. Передав на Землю величезну кількість фото матеріалу.

Орбітальний відсік космічного корабля "Союз"

Спускний апарат космічного корабля "Восток"

Спускний апарат космічного корабля "Союз-27".

10.01.1978 році космічний корабель "Союз-27" доставив В.О. Джанібекова і О.Г. Макарова на орбітальну станцію "Салют-6". 16.03.1978 цей спускний апарат повернув основну експедицію - Г.М. Гречко і Ю.В. Романенко.

Космічний корабель "Союз"

"Союз" почав розроблятися в 1962 році. Після кількох невдалих запусків був вдосконалений і в 1970-х роках почав масштабно використовуватися в різноманітних космічних програмах. Модифікована версія "Союзу" використовуються до цих пір.

Спутник "Ореол-3"

Індикатор

Навігаційний космічний електромеханічний лічильно-обчислювальний прилад, який визначає екваторіальний рух, місце і кут посадки, період повертання корабля.

Скафандр

Їжа космонавтів і засоби гігієни це взагалі окрема розмова. Цікаво виглядають маленькі дозовані шматочки хліба і кава в металевих радянських тюбиках.

Кофе с молоком

Печенье "Восток"

Малахит - 2. Прилад для вирощування зелених рослин в умовах космосу

Кінокамера Н-14 N 670004

Цим апаратом 12-17 жовтня 1969 року з борту космічного корабля "Союз-17" проводив зйомку Землі льотчик-космонавт СРСР В.М. Волков.

Місячний грунт

Один з самих цікавих експонатів, хоча він і займає найменшу площу. В табличці з описом так і написано - "всього 19 піщинок". Це і є маленький шматочок Місяця, який привезли з нього сюди на Землю.

Панорама музею

Добре шо при вході в музей не беруть гроші за час перебування в ньому. Ми напевно не менше двох годин ходили тут, поки по кілька разів не обійшли всі експонати, і все не роздивились. Тим більше в музеї приємна атмосфера, цікаве освітлення і зовсім ненадоїдливе музичне оформлення, яке повинно створити ефект перебування в космосі.
Музей працює з 10.00 до 17.15. Перерва з 13.00 до 14.00. Вихідний - понеділок, санітарний день останній четвер місяця.

1 2 3