На головну Команда  | 
Заліщики УКР | РУС

Заліщицька районна рада

Ранковий туман над Дністром, який затягнув і площу, потихеньку спадає. Але із-за будинку райадміністрації ще тягне морозним холодом від якого на руках миттю висипає гусяча шкіра, але вже через пару годин літня спека прогріє повітря в місті до 35-ти градусів, змушуючи асфальт пливти під ногами - клімат тут дійсно незвичайний.

Дзвіниця церкви Святої Покрови

Проходимо під залізничним мостом, який умовно розділяє стару і нову частину міста, забудовану переважно вже при Радянському Союзі.

Центр Заліщиків. Вулиця Степана Бандери

Дякуючи австрійським інженерам, під керівництвом яких в 1898 році від Чернівців до Заліщиків була прокладена залізна дорога, залізничне полотно в центрі міста підняте на три метри над землею, що значно полегшує життя автомобілістам, незважаючи на те, що рух поїздів тут не такий вже й інтенсивний.

Центр Заліщиків. Залізна дорога

Центр міста розтягнувся вздовж вулиці Степана Бандери, яка кілька кілометрів тягнеться на північ аж до околиці міста.

Районний будинок народної творчості

Танкистам освободителям 8-го гвардейского Прикарпатско-Берлинского
краснознаменного ордена Суворова механизированного корпуса

Загалом центр Заліщиків виглядає класично, як для сучасного західноукраїнського райцентру. На вулицях тихо, спокійно, пам'ятника Леніну вже немає, але є меморіал "Борцям за волю України" з погруддям Степану Бандері.

Борцям за волю України

Можна було б ще прогулятися містом, але на годиннику вже дванадцята дня і час вертатись на жд вокзал. Приміський поїзд на Коломию, яким я вирішив виїжджати із Заліщиків відправляється трохи менше ніж через годину.

Вокзал

Все що я встиг побачити за пів дня - далеко на всі Заліщики. Місто дуже цікаве і п'яти годин, які я виділив для екскурсії явно замало, але і пробігтись галопом по всіх туристичних об'єктах, поставивши в записничку навпроти кожного з них галочку - теж не в моєму стилі. Набагато цікавіше вийти на вокзалі з вагона і вдихнувши солодке повітря мандрів, хай воно навіть буде з присмаком розташованого поруч хімкомбінату, з насолодою прогулятися вулицями незнайомого міста, відчувши його дух.

Приміський поїзд Заліщики - Коломия

Дністер з висоти залізничного мосту

На поїзд до Коломиї збирається повно народу, залізничний транспорт тут популярний. Вагони заповнюються на 100%, але більшість пасажирів поїзда вийде на найближчих зупинках, витягуючи з вагонів величезні торби з покупками зробленими в Заліщиках на базарі. Переїжджаємо через Дністер, Заліщики залишаються позаду, а попереду трьохгодинна дорога до Коломиї...

1 2

серпень 2013