На головну Команда  | 
Тетіїв УКР | РУС
Тетіїв - самий південний і один із самих віддалених районних центрів Київської області. Звідси до столиці 150 кілометрів або 3 години дороги в тісному автобусі.

В поїзді Козятин - Жашків

Автобусні перевізники в Тетієві цивілізовані. Чистенькі автобуси в напрямку столиці їздять строго по розкладу з не дуже великим інтервалом. Альтернативний спосіб попасти в Тетіїв - поїздом. Приміський поїзд Козятин - Жашків, який проїжджає через Тетіїв, досить екзотичний вид транспорту, про існування якого здогадується мабуть не кожен житель Тетієва. Так як і не кожен житель столиці здогадується про існування в Київській області містечка Тетіїв.

Поїзд Козятин - Жашків

Поїздка від Козятина до Тетієва займає приблизно три години. Але це поїздка не в Сімферополь в розжареному до температури плавлення вагоні, залізничний маршрут Козятин - Жашків це гармонія природи і транспорту. Через відчинені вікна пахне свіжим сіном і польовими квітками, а на зупинках чути цвірінчання пташок. А коли стає жарко висовуєшся по пояс з вікна і, вдихаючи свіже повітря, роздивляєшся мальовничі краєвиди.

Пост Слобідський

Перша зупинка перед Тетієвом - Пост Слобідський. По суті це вже Тетіїв, звідси до центру міста кілометра два, не більше. Від станції відкривається вид на річку Роська, котра розлилась посеред міста, утворивши справжнє водосховище.

Річка Роська. Тетіїв

Наступна зупинка - станція Тетіїв. Тетіївський жд вокзал - це стареньке обшарпане приміщення з невеличким залом очікування і розкладом руху єдиного тут поїзда.

Станція Тетіїв

Навколовокзальна територія добряче заросла бур'янами. В радянські часу тут базувалась ціла купа підприємств які обслуговувала залізниця. Зараз працює тільки металобаза і ще якійсь дрібні фірмочки.

Прод. Промтовари

Жд вокзал знаходиться в межах міста, тому через 10 хвилин я вже в центрі Тетієва. Центр базується на основі вулиці Леніна. Тут знаходиться більшість магазинів, банків і ясне діло адміністрація міста.

Церква в центрі міста

Якшо центральна вулиця Леніна відносно рівна, то решта периферійних кривеньких вуличок петляють так, шо в більшості випадків простіше навіть не розбиратися де ти зараз знаходишся - місто невеличке і рано чи пізно прийдеш або в центр або вийдеш на берег Роськи, яка розливається по Тетієву кількома притоками.

Міст через Роську

Через Роську перекинуто три мости - досить потужно як для райцентру. Один з мостів являє собою хитру гідротехнічну споруду для забору води в річку.

Дамба

По одну сторону дамби знаходиться місцевий пляж, а з іншої сторони стоїть старий млин. Сучасна дамба відвела трохи в сторону русло річки і млин тепер стоїть зовсім не при ділі.

Млин

На березі Роськи, на височезному схилі, збудовано шикарний меморіальний комплекс з грандіозними сходами на гору і височезною стелою.

Меморіальний комплекс

Зараз ця місцина називається - парк імені 30-річчя перемоги, про що нагадує напис на величезній бетонній плиті при вході до парку. А раніше десь на цьому місці знаходилась фортеця, залишки якої вже напевно не варто шукати, сильно багато часу пройшло, та й при радянській владі місцевість добряче зачистили від історичних об'єктів.

Парк імені 30-річчя перемоги

Тетіїв досить давнє місто. Історики стверджують, шо перші поселення тут були ще в XII столітті, та воно й не дивно - шикарна місцевість на березі повноводної річки нікого не залишить байдужим.

Кладовище

Кладовище

Про давню історію містечка нагадують тільки старезні кам'яні хрести на пагорбі старого кладовища в центрі міста.

Tym Ktorzy Zmartwychwstana

Одна з найцікавіших архітектурних пам'яток Тетієва, яка якогось дива залишилася живою, знаходиться в центрі міста по вулиці Леніна. Капличка XIX століття.

Groby Ze Swieykow Swieykowskich

Капличка була частиною костелу, який при радянській владі переобладнали в цех заводу Електронмаш.

Тетіїв

В цілому Тетіїв досить симпатичне і розвинуте місто, враховуючи той факт, що до обласного центру звідси півтори сотні кілометрів.

Автостанція

Автостанція в Тетієві розташована в центрі міста, по вулиці Леніна, трохи нижче каплички. Автостанція побудована по не типовому проекту. Як правило більшість українських автовокзалів являють собою велику прямокутну коробку, більшу частину якої орендують продавці пиріжків або секонд-хенду. Тетіївська автостанція це невелике затишне приміщення, яке не зрозуміло як треба ділити між орендаторами торговельної площі - радянські архітектори наперед прорахували всі можливі варіанти нецільового використання автостанції. Тетіївська автостанція - це шматок історії. Затерта плитка на підлозі, дерев'яні віконця кас і старі лавки в залі очікування - все нагадує собою про славне радянське минуле міста Тетіїв.

червень 2011