На головну Команда  | 
Ставище УКР | РУС
Ставище - один з найвіддаленіших від столиці районних центрів Київської області, який характеризується розбитими дорогами, бідним транспортним сполученням, слабкою економікою і наявністю лише життєво необхідної міської інфраструктури - лікарні, парикмахерської, похоронного бюро і кількох продуктових магазинів, графік роботи яких принципово не змінився з часів Радянського Союзу. Закриті в обідній час двері магазину - тут норма, а неділя в Ставищі це взагалі - день закритих дверей.

Ставище

Ставище розтягнулось вздовж річки Гнилий Тікич, яка розлившись, утворила кілька величезних водойм, які, очевидно, і дали назву сучасному райцентру.

Гнилий Тікич

Ставище

Місце розташування селища досить цікаве - перепад висот на різних вулицях міста становить більше 20-ти метрів. Красоти місцевого ландшафту добре видно при під'їзді в Ставище зі сходу - саме в цьому місці, минувши Ставище, Гнилий Тікич тече далі на схід по глибокому каньйону, на схилах якого жителі навколишніх сіл випасають велику рогату худобу.

Автостанція

Перенесемось в центр селища ближче до людей і міської інфраструктури. Починається Ставище, як і положено, з автостанції, яка знаходиться на виїзді з міста в напрямку траси Київ - Одеса.

Ставищанське автопідприємство організоване в 1939 році з 98 автомашин марки ГАЗ-АА і АМО-3

Великою кількістю автобусів і розмаїттям маршрутів місцеве АТП пасажирів не балує. З Ставищ можна виїхати тільки до Києва і Білої Церкви. Приміські маршрути тут відсутні як клас, поїздки в межах району виконуються за рахунок міжміських автобусів з Києва, які транзитом проїжджають по селах з найбільшим пасажиропотоком.

Вулиця Радянська

Головна вулиця селища - вулиця з патріотичною назвою Радянська, котра без перебільшень тягнеться через все селище і вздовж якої збудовані всі державні установи, кілька п'ятиповерхівок і звичайно ж магазини. Виглядає Ставище, м'яко кажучи, буденно. Якщо центр міста ще сяк-так майорить різнокольоровими вивісками магазинів, то повернувши в перший-ліпший провулок ви попадаєте в звичайнісіньке село. Але будь-який населений пункт має свою власну історію, яка залишила йому в спадок шось унікальне і Ставище тут не виключення.

Ставищенська лікарня. Стаціонарне відділення

Не далеко від автостанції, в напрямку центру селища, по вулиці Радянській знаходиться Ставищенська лікарня з малопримітною поліклінікою і п'ятиповерховим кубом стаціонару.

Хірургічне відділення, відділення анестезіології

Зразу за стаціонаром, в тіні дерев, розташоване хірургічне відділення, приміщення якого і було першою ставищенською лікарнею, збудованою на початку XX століття коштами графа Браницького.

Пам'ятка архітектури початку XX століття. Збудовано у 1911 - 1923 роках

Через дорогу, в будівлі, збудованій приблизно в той же самий період, знаходиться санстанція і бухгалтерія лікарні.

Ставищенська районна санітарно-епідеміологічна станція

На міському кладовищі, яке знаходиться зразу за лікарнею є багато польських могил кінця XIX початку XX століття, наявність яких підтверджує інформацію про те, що власниками навколишніх земель були поляки - пани Браницькі.

Польське кладовище

Польське кладовище

За останні кілька років польське кладовище стало виглядати значно охайніше. Дякуючи ентузіастам періодично скошуються метрові зарощі бур'янів і потроху відновлюються надгробки.

Doctor Emeryk Malewski

D.O.M. Tu Spoczywaja zwloki S.P. Aliny Smolenskiej

Районним центром Ставище стало в 1923 році. Свого сучасного вигляду містечко набуло в кінці 70-х - в середині 80-х років. До цього часу центр Ставищ залишався забудованим невеликими глиняними хатками мазанками, які ще можна побачити в провулках біля лікарні і з протилежної сторони вулиці ближче до Гнилого Тікича.

Універмаг

1 2