На головну Команда  | 
Стара Сіль УКР | РУС
Стара Сіль - село на півдорозі між Старим Самбором і Хировом. В минулому - один із центрів солеваріння на території Галицького князівства, тому на гербі селища не даремно зображено три шматки солі. Зараз від підприємств, на яких випарювали сіль не лишилось і сліду - кажуть шахти з солоною водою стояли в центрі містечка, там де зараз стадіон.

Стара Сіль

З транспортом Старій Солі повезло, сюди запросто можна доїхати автобусом з Самбора, Старого Самбора чи навіть Львова. Цей регіон Львівщини непогано покритий автобусними маршрутами, тому навряд чи одинокого туриста зненацька накриє ніч в Старій Солі - інтервал руху автобусів тут невеликий, та й райцентр поруч.

В центрі

До Старої Солі мене підкинув місцевий автолюбитель на 452-му УАЗі - сурйозний автомобіль, якраз для доріг Львівської області. Розважаючись політичними анекдотами про "українця, росіянина і американця", водій УАЗа висадив мене в центрі селища і помчав далі на Старий Самбір.

Костел

Костел в Старій Солі - одна з найстаріших і найфундаментальніших архітектурних пам'яток селища. Споруда вражаюча і, як завжди буває в таких випадках, дивуєшся як він зміг вистояти стільки часу і пережити стільки подій.

Дзвіниця

Костел будувався в XVII столітті на місті старого, ймовірно дерев'яного. Зовнішній вигляд костьолу трохи нестандартний, типові симетричні форми, характерні для католицьких храмів, тут частково порушені наявністю каплички, примурованої до костьолу, та й зовнішнє оздоблення заслуговує окремої уваги.

Костел

Костел

Костел

Від костьолу спускаюсь вуличкою вниз, вглиб села, де стоїть ще одна, надзвичайно цікава для мене, любителя цивільної архітектури, будівля.

Willa Anna

В народі будиночок називають Вілла Анна, але, незважаючи на таку романтичну назву, розташовується тут лікарня, а якщо точніше, то неврологічне відділення, що ймовірно і врятувало будівлю від руйнування.

Willa Anna, 1911

Шпиль вілли

Жителі неврології, котрих затягла на лікарняне ліжко біль в попереку після надмірної фізичної праці, люб'язно запросили мене на територію лікарні оглянути їхню місцеву архітектурну родзинку.

Стадіон в Старій Солі

Старосільська школа

Поруч з лікарнею стоїть Старосільська школа і той самий стадіон, на місці якого, ймовірно, знаходилась місцева солевидобувна промисловість. Не здивуюсь якщо школа була збудована австрійцями 100 років тому, не дуже вона схожа на радянський освітній заклад.

Будинок культури, народний дім і бібліотека

Часу залишається небагато і я повертаюсь на автобусну зупинку, де відразу ж мене підбирає автобус на Старий Самбір. Єдина споруда, яка виглядає чужою в Старій Солі - будинок культури. Квадратна коробка з силікатної цегли ніяким боком не вписується в архітектуру селища і поруч з костелом виглядає як інопланетний прибулець.
травень 2014