На головну Команда  | 
Розкішна УКР | РУС
Розкішна - село супутник районного центру Ставище в Київській області. Починається Розкішна зразу за дамбою через Гнилий Тікич, по руслу якого і проходить кордон між селом і райцентром.

Розкішна

Приміський транспорт в Ставищенському районі їздить рідко, в основному в базарні дні, для завозу-вивозу жителів найближчих сіл в райцентр на базар, тому більшість жителів Розкішної ходить в Ставище і повертається назад в село пішки або на велосипеді, піднімаючись на височезну кручу, на вершечку якої і знаходиться центр Розкішної.

Дорога на Розкішну

Розкішна

Головна, і напевно єдина архітектурна пам'ятка Розкішної - сільська школа, котра була збудована ще в 1896 році на кошти земства і польських графів Браницьких, які до революції володіли селищем Ставище і значною частиною навколишніх земель.

Розкішнянська загальноосвітня школа I-III ступенів

На початку XX століття школа змінює свій статус і реорганізовується в училище. Пізніше, вже після утворення Радянського Союзу, навчальний заклад стає середньою десятирічною школою.

Розкішнянська загальноосвітня школа I-III ступенів

На сьогоднішній день Розкішнянська школа продовжує працювати, не дивлячись на те, що збудована вона більше ста років назад.

Розкішна

Поруч із спортивним майданчиком стоїть те, що повинно було стати новою Розкішнянською школою. Але розвал Радянського Союзу і відсутність моди на середню освіту не дозволили ввести в експлуатацію новий корпус школи.

Ніщо не забуте, ніхто не забутий

Розкішна

Через дорогу від школи, точно в центрі села, знаходиться розкішанське кладовище з пам'ятником невідомому солдатові з одного боку кладовища і новозбудованою церквою з іншого.

Розкішна

От по суті і вся Розкішна. Не дивлячись на те, що село значно більше по площі за райцентр і навіть ділиться на райони, якихось унікальних архітектурних пам'яток тут більше не залишилось. Єдине, чим Розкішна може здивувати - своїм унікальним горбистим ландшафтом, красоти якого дуже добре видно при під'їзді до села з півдня.
червень 2013