На головну Команда  | 
Плодородне УКР | РУС
Село на півтори тисячі жителів в дикому Запорізькому степу. Через село проходить залізна дорога, тому найлегше доїхати сюди електричкою із Запоріжжя або Мелітополя.

Електричка Мелітополь - Запоріжжя

Станція Плодородне

Історична назва села - Райхенфельд. Райхенфельд був заснований на початку XIX століття німцями колоністами. З приходом радянської влади село перейменовується в Широке, а після війни в Плодородне.

Залишки Райхенфельда

Залишки Райхенфельда

Все шо лишилось від німецького селища - кілька будинків по вулиці Генкіна. В часи Радянського союзу новим власником німецьких будівель мабуть став місцевий колгосп, так як розташований він зовсім поруч. Будівлі перебудувались відповідно до нових стандартів - вікна і двері замуровані чим попало, черепична криша перероблена по своєму і накрита шифером.

Залишки Райхенфельда

Крім німецьких будинків в Плодородному є музей видатних політичних діячів радянської епохи. Вздовж вулиці Генкіна стоїть ціла колона пам'ятників Леніну і Сталіну.

Музей під відкритим небом

Йосип Сталін

Володимир Ленін

Андрій Жданов

Яків Свердлов

Максим Горький

Лінійка історичних персонажів музею доповнюється майстерно відновленою Полуторкою і літаком Міг-15.

Полуторка

Воинам летчикам экипажа Генкина Д.З. погибшим при освобождении села Плодородное в 1943 г.

Імпровізований музей під відкритим небом створив керівник місцевого підприємства. Експонати збиралися по Запорізькій області і відновлювались власними силами, так як більшість пам'ятників були знайдені фактично на смітнику з відбитими носами і руками.

Клуб

Місцевий клуб, який знаходиться трошки в стороні, продовжує тему радянської архітектури. Це типова споруда з гербом і класичним пам'ятником Леніну перед входом.

червень 2010