На головну Команда  | 
Немирів УКР | РУС
Шо таке Nemiroff знають мабуть усі. Торгова марка Nemiroff з'явилася на Вінниччині в районному центрі Немирів. Немирів - невелике містечко з населенням близько 12000 чоловік, зручно розташоване між Вінницею і Уманню на відрізку автомобільної траси Е50. Транспортне сполучення з Немировом - прекрасне, з Вінниці сюди можна доїхати будь-яким автобусом, який їде в сторону Умані. А збоку Умані, яка є важливим пересадочним вузлом, в напрямку Немирова теж відправляється достатня кількість автобусів.

Вінниця. Автовокзал

У Вінниці на центральному автовокзалі чекати транспорт до Немирова не довго. Дуже швидко зловили на платформі мікроавтобус Вінниця - Ободівка, яким і долетіли до Немирова.
Наявність і Немирові потужних підприємств, де виготовляють горілку, істотно зовнішній вигляд міста не змінила - це звичайнісінький районний центр, тут все тихо і спокійно.

Центральна районна аптека

Автовокзал у Немирові на околиці міста з Уманської сторони, тому якщо їдете з Вінниці, то виходити з автобуса краще в центрі, поки вас не завезли на вокзал.
Вийшовши з автобуса в центрі, одразу занурюєшся в міське життя, яке б'є ключем. Біля дороги попритулювалися маленькі магазинчики, всілякі крамнички, парикмахерські і інші потрібні містечку установи. Тут же ж стоїть костел якоїсь із конфесій, котрий притулився чомусь саме тут, в комерційному центрі Немирова.

Костел

Збоку біля костьолу живе магазин автозапчастин, а перед самим входом в костьол працює базарчик, де тусується чимала частина населення міста.

Базар

Спустившись вниз від базарчика, по вулиці Горького, ми знайшли старий млин. По крайній мірі те шо це був млин нас запевнив місцевий дядечко.

Млин

Млин давно не працює. Приміщення пусте, раніше тут шось було, здається магазин. Тепер млина викупив новий власник і напевно готується перетворити його на шось прибуткове.

Млин

В центрі Немирова в дивному симбіозі, поєднані однією будівлею, живуть ще один костел і будинок культури.

Костьол

Будинок культури

Навпроти костьолу перед кінотеатром "Іскра" стоїть Володимир Ілліч з якимось трохи злим і серйозним виразом обличчя. Позаду Ілліча видніються куполи собору.

Ленін

Собор Архистратига Михаила

Крім Леніна в центрі Немирова стоїть пам'ятник архітектору Владиславу Городецькому - автору відомого Будинку з химерами в Києві. Владислав Городецький народився в Немирівському районі в селі Шолудьки.

Владислав Городецький

В XIX столітті на базі училища в Немирові створюють гімназію. Гімназія з часом перебудовується, добудовуються нові корпуси в яких розміщують жіночу гімназію і народне училище.

Колишня Немирівська гімназія

З роками колишня Немирівська гімназія втратила свій первісний вигляд. Будівля була обкладена звичайною радянською плиткою, яка спотворила зовнішній вигляд того храму науки, який тут був колись. Тепер в приміщенні колишньої гімназії розміщується Немирівська середня загальноосвітня школа I-III ступенів N2.

Меморіальні дошки

Стіни біля входу до школи обліплені меморіальними дошками з іменами тих видатних людей, які колись тут вчилися і працювали.
В 1845-1848 роках тут викладав малювання український художник і педагог Іван Максимович Сошенко
В 1855-1859 роках викладав географію відомий український етнограф і фольклорист Опанас Васильович Маркович.
В 1861-1864 роках тут вчився російський письменник Григорій Олександрович Мачтет автор улюбленої пісні В.І. Леніна "Замучен тяжелой неволей".
В 1915-1920 роках видатний український радянський дитячий письменник Микола Петрович Трублаїні вчився в Немирівській гімназії.
В 1957 році тут відкрито літературно-меморіальний музей української письменниці Марко Вовчок.

Будівельний технікум

Перпендикулярно до головного корпусу гімназії приєднується інший корпус, в якому чи то був колись чи то є і зараз будівельний технікум. Корпус перебудовано в кращих традиціях радянських архітекторів - центральний вхід замуровано, а входити, традиційно, потрібно з внутрішнього двору.

Nemiroff

Від гімназії виходимо в центр міста, де і виготовляється відомий майже у всьому світі продукт під торговою маркою Nemiroff. В цьому районі міста повітря завжди густе і тягуче, з солодкуватим і достатньо хмільним запахом.

Nemiroff

Корпуси підприємства Nemiroff розташовані вздовж центральної вулиці Горького, так шо шукати їх довго не треба.
Історія Немирівського лікеро-горілчаного заводу починається в 1872 році. Саме в цей час власник Немирівської землі граф Григорій Строганов відкриває в Немирові найбільший на Поділлі винокурний завод. З 1885 року подальшим розвитком заводу займається його донька графиня Марія Щербатова. В 20-х роках, після встановлення радянської влади, завод продовжує працювати, очевидно оцінивши цінність підприємства, більшовики не стали його чіпати. Сучасна історія заводу починається в 1992 році, коли в завод були інвестовані значні іноземні кошти. В 1994 створено торгову марку Nemiroff, під якою і продається сучасна продукція заводу.

Nemiroff

В 2004 році на околиці міста збудовано другий завод компанії з новітнім сучасним обладнанням. Корпуси другого заводу дуже добре видно при в'їзді в місто із сторони Умані.

Електростанція і млин

Через Немирів протікає річка Устя. Проїжджаючи через центр міста, біля горілчаного заводу, дуже добре видно її широке русло. Біля річки стоїть старий млин і колишня дизельна електростанція. Згенерована електростанцією енергія колись приводила в рух механізми млина.

Електростанція і млин

Історики стверджують що млин і електростанція були збудовані в кінці XIX століття, орієнтовно в 90-х роках. Шоб там не доказували історики, але мені здається, шо млин і електростанція збудовані в різний час. По перше млин стоїть за дамбою на річці, шо вже вказує на те що він приводився в рух потоком води і не мав ніякого відношення до електростанції. По друге - добре видно шо млин і електростанція це дві різні будівлі зліплені докупи. По третє за офіційними даними Рудольф Дизель винайшов свій двигун в 1897 році, а ліцензії на виготовлення дизельних двигунів почали продавати в 1898 році. Тому будівництво електростанції і встановлення дизельного генератора могли легко розтягтися на кілька років до початку на ступного XX століття.

Ємності з брагою

Великі бочки, поруч з електростанцією, які я спочатку прийняв за ємності з пальним для електростанції, також являються частиною горілчаного заводу. В бочки накачують некондиційну брагу, яку, в якості корму, розпродують власниками великої рогатої худоби.
1 2