На головну Команда  | 
Меджибіж УКР | РУС
Автобусів з Вінниці в сторону Меджибіжа їздить дуже багато. Тому особливо не заморочуючись з розкладом, ми з Сергієм пригнались на західний автовокзал Вінниці близько десятої ранку і купли квитки на автобус Вінниця - Чернівці.

Зупинка в Летичеві

Плюхнувшись на зручні сидіння старенького Ікаруса, який за свій довгий вік ще не встиг повністю згнити, поїхали в сторону Хмельницького.

Фортеця Меджибіж

Через 80 кілометрів нас випхали з автобуса біля села Трибухівці. Звідси до Меджибожу хвилин 15 пішого ходу. Зразу за Трибухівцями на березі Південного Бугу і стоїть відома Меджибіжська фортеця. Аж не віриться шо за якихось півтори години їзди в автобусі можна попасти з сучасної Вінниці в Середньовіччя.

Дамба через Південний Буг

Поруч з фортецею, на Бугу, збудована невеличка гідроелектростанція, до речі одна з перших ГЕС на Південному Бузі. По дамбі електростанції перебігаємо на інший берег.

Центральний вхід

Сучасний вхід до фортеці ми чомусь сприйняли як запасний, тому неодмінно по старій традиції рішили заскочити до фортеці не тудою кудою заходять всі.

Центральний вхід

На території фортеці нас зловили спостережливі адміністратори і направили до каси оплатити відвідування цього історичного об'єкту. Окремо оплачується вхід і окремо фотографування історичної пам'ятки.

Лицарська вежа

Сучасна Меджибіжська фортеця збудована на основі укріплень, які почали з'являтися тут ще в XIII столітті. Відбудовуючи те, що зламали татари після чергового набігу, фортеця поступово змінювалася. Відбудовувалися зруйновані стіни, змінювалася схема укріплень. Десь приблизно до XV-XVI століття фортеця модифікувалась до такого вигляду, який ми спостерігаємо зараз.

Вхід до Лицарської вежі

Відбиваючись від навали якихось ненормальних туристів, які катали по двору на електромобілі і неймовірно галасували, адміністратор порадила нам видертися на верхівку Лицарської вежі і спокійно подивитися на фортецю з висоти.

Лицарська вежа

Лицарська вежа

Шоб не страшно було в темряві, всередині вежа підсвічена жовтими ліхтариками. Кілька рівнів вверх крутими дерев'яними сходами і ми на самому вершечку.

На вежі

Подивившись на Південний Буг, оглянувши з висоти все подвір'я фортеці і почитавши написи залишені на стінах вдячними нащадками, спускаємось донизу.

Музей великої вітчизняної війни

Музей народного одягу

В подвір'ї фортеці нас зловили працівники "Музею великої вітчизняної війни" і "Музею народного одягу" - відмовлятись від пропозиції відвідати музеї було не зручно, тому довелося зайти в гості. Музеї розташовані поруч, на території фортеці.
1 2