На головну Команда  | 
Ізмаїл УКР | РУС
Місто на півдні Одеської області з дрімучою історією і цікавим місцевим колоритом. Ізмаїл не дуже популярний серед туристів. Більшість мандрівників, приїхавши в Одесу, щоб зробити пересадку на Ізмаїл, миттєво втрачають глузд при виді Чорного моря і швидко обломуються їхати 230 км від Одеси до Ізмаїлу.

Станція Зятківці

Опинившись в день від'їзду на станції Затківці, Вінницької області, їду в Одесу місцевим поїздом Христинівка - Одеса.

Дизель 861 Вінниця - Христинівка на станції Зятківці

Майже через годину після відправлення дизеля Вінниця - Христинівка, прибуває 609-й поїзд на Одесу. В поїзді вияснилось, шо 1-го травня ніхто нікуди не їздить. Майже всі вагони були на половину порожні, а кілька останніх вагонів, в тому числі і мій 13-й, виявились абсолютно пустими.

609 Христинівка - Одеса

В пів шостого ранку прибуваю до Одеси. Пройшовшись залитими ранковим сонцем Одеськими вуличками, закуповуюсь мінімальним набором продуктів в щойно відкритому магазинчику.

Ранкова Одеса

Найбільш оптимальний спосіб попасти з Одеси в Ізмаїл - автобусом з центрального автовокзалу. Уточнивши в місцевих напрямок руху, їду на автовокзал.

Автовокзал Одеса

Одеський автовокзал потужний транспортний вузол. Тут ви не знайдете лінивої касирки і водія автобуса з манією величі, якому взападло вас кудись везти. Каса працює як годинник, автобуси відправляються чітко по розкладу, а водії люб'язно допоможуть запхнути ваші клумаки в автобус.

Автовокзал Ізмаїл

Інтервал руху автобусів на Ізмаїл - від 30 хвилин до години. В якості транспортного засобу в основному використовуються невеличкі мікроавтобуси із зручними сидіннями. 230 кілометрів від Одеси до Ізмаїлу проїжджаємо трохи менше ніж за чотири години. Перша зупинка за 40 кілометрів від Одеси - так як дорога рикошетом зачіпляє кілька кілометрів Молдови в районі села Паланка, то проходимо митний контроль і їдемо далі. В Татарбунарах 10-хвилинна зупинка на каву і пиріжки. Близько першої години дня приїжджаю до автовокзалу в Ізмаїлі.

Ізмаїл

Ізмаїл воістину інтернаціональне місто. Всі народності, які живуть в радіусі 100 кілометрів почувають тут себе як вдома. Автовокзал і всі прилеглі до нього вулички це суцільний базар. Жодна вулиця не має статусу пішохідної, автомобілі і люди їздять і ходять по одній вулиці і граціозно прослизають один мимо одного не створюючи заторів на дорозі.

Проспект Суворова

Центральна вулиця міста - проспект названий на честь великого російського полководця Суворова. Широчезна зелена вулиця, з не дуже інтенсивним одностороннім автомобільним рухом і надзвичайно колоритним пам'ятником Суворову. Пам'ятник має давню історію. Він був виготовлений ще в 1913 році, але перша світова, а далі друга світова війна помішали встановити його. І аж в 1945 році пам'ятник Суворову було встановлено там де він зараз стоїть.

Олександр Васильович Суворов

Як це не парадоксально звучить, але в центрі почуваєш себе більш спокійно і вільно ніж на тісних прибазарних вуличках біля автовокзалу. Прогулюючись по проспекту Суворова, можна відпочити в тіні зелених дерев і пороздивлятися місцеву архітектуру.

Свято-покровський собор

Свято-покровський собор

Свято-покровський собор - стоїть поруч з пам'ятником Суворову. Був збудований в XIX столітті, але колонада була добудована пізніше, на початку XX століття. Годинник на дзвіниці працює і б'є кожну годину.

Будинок піонерів

Колишній будинок піонерів, тепер Ізмаїльський центр позашкільної роботи та дитячої творчості ім. А.П. Гайдара.

Пожежна частина

Діюче пожежне депо по проспекту Суворова з цікавими гербами пожежної частини на каланчі.

Каланча

Біля міськвиконкому, на перехресті проспектів Суворова і Леніна, рівняючись на жовто-блакитний прапор, стоїть Ленін.

Пам'ятник Леніну

1 2