На головну Команда  | 
Глибока УКР | РУС
Чогось такого аж надзвичайного в містечку я не знайшов. Але приїжджим з центральної України буде цікаво подивитися на Румунсько-Молдавські хатки, зацінити дизайн місцевих криниць, послухати як говорять люди.

Чернівці

Приїхавши рано вранці в Чернівці, я по звичці переглянув розклад руху приміських поїздів і швиденько вибіг на автобусну зупинку перед залізничним вокзалом. Відмахуючись від таксистів, які як мухи роїлися навколо туриста з фотоапаратом на шиї і картою міста в руках, дочекався потрібної маршрутки і помчав на центральний автовокзал.

Автобус Чернівці - Глибока

Від центрального автовокзалу до Глибокої автобуси їздять орієнтовно щопівгодини. Вмостившись так, шоб було добре видно дорогу, я з цікавістю витріщився в лобове скло, роздивляючись все, мимо чого пролітає автобус. Нова дорога - цікава дорога. Їхати від Чернівців хвилин 20, не більше. По дорозі зрозумів чому селище має таку назву. Автобус, петляючи крутими схилами, спускається з височезної гори, все нижче й нижче, наче провалюється в глибочезну яму. В той момент, коли здається, що все вже втрачено і автобус зараз провалиться в бездонну дірку, за вікнами починають мелькати будиночки, а далеко за горизонтом видніються сині гори... це вже Глибока.

Глибока

Автобус зупиняється на перехресті, котре являється головним транспортним вузлом міста Глибока. Сюдою ж, через центр Глибокої, проїжджає багато транзитних автобусів, переважно в південному напрямку. Але треба шарити що куди їде, розкладу ніде немає, а на автовокзал я так і не попав. Тут же ж, на перехресті, кучкується зграя таксистів на жигулях.

Залізничний вокзал Глибока-Буковинська

Альтернативний вид транспорту - поїзд. До залізничного вокзалу можна дойти по рейках, котрі проходять повз вищезгадане транспортне перехрестя. В Глибокій чудовий залізничний вокзал, який щодня приймає дві пари приміських поїздів до Чернівців.

Станція Глибока-Буковинська

Крім того від Глибокої їздять поїзди до сусіднього райцентру Сторожинець і до міжнародного пункту пропуску Вадул-Сірет, звідки можна попасти до Румунії. Крім пасажирських дізелів потроху їздять вантажні поїзди.

Brankaer Eisenwerke Troppau

Залізну дорогу від Чернівців до Вадул-Сірета побудували Австрійці в 1869-му році. Пізніше від Глибокої була прокладена залізнична колія до станції Берегомет. Про давнє минуле залізної дороги нагадує фірмове клеймо Чеського металургійного заводу в Опаві, проставлене на опорах накриття над платформою.

Музична школа

До прибуття поїзда, поїздка на якому являється обов'язковим пунктом культурної програми, ще дві години тому вирушаю в центр подивитися чим живе Глибока.

Криниця

Крім характерної для західного регіону гостроверхості будинків, в очі кидаються місцеві криниці.

Криниця

Якшо в центрі України криниця це механізм з корбою для добування води, то тут криниця - це витвір мистецтва.

Будинок культури

Кінотеатр. На афіші - "Пірати Карибського моря - 4"

Центр трохи забудували за Радянського Союзу, але сучасна забудова виконана в чудовому стилі і майже повністю зливається з місцевою архітектурою.

Центр зайнятості

Пам'ятника Леніну на жаль не знайшов. Не популярний він тут. Але стоїть симпатичний пам'ятник Тарасу Шевченку. А в міському парку знаходиться братська могила з пам'ятником солдатам, котрі загинули захищаючи кордони соціалістичної батьківщини.

"В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля"

Поруч з парком будинок з раритетною радянською табличкою на якій красується рогатий баран і напис - вовнопрядильна майстерня.

Глибоцький районний краєзнавчий музей і районна бібліотека для дітей

Глибоцький районний краєзнавчий музей

В цікавому приміщенні розміщуються краєзнавчий музей і Глибоцька районна бібліотека для дітей. В дворі музею стоїть чудовий екземпляр трактора Універсал, на якому при бажанні можна навіть посидіти.

Трактор Універсал

Припускаю, що трактор приволокли з околиці міста, де він стояв на постаменті. Дуже часто Універсали встановлювали як пам'ятник при в'їзді до населеного пункту або біля автотракторного підприємства.

Стоянка для велосипедів

В місті є стоянки для велосипедів, але особливою популярністю вони не користуються. Навіть не знаю як до такої штуки впинати велосипед. Коли я був малим пацаном біля магазинів були значно зручніші парковки для велосипедів і виглядали вони зовсім не так. Велик легко фіксувався переднім колесом і так же легко виїжджав з посадочного місця.

Церква

В центрі Глибокої є велика чотирьохповерхова лікарня, поруч з якою збудована невеличка капличка і церква.

Фіра Буковинська місцевої конструкції

Поїзд Чернівці - Сторожинець

І знову я на жд вокзалі. Привітна касирка легким розчерком руки виписує мені раритетний квиток, котрий видають некомп'ютеризовані каси. На платформі мене підбирає приміський поїзд Чернівці - Сторожинець, пред'являю квиток провіднику, котрий шось бурмоче по румунському - і я стаю повноцінним пасажиром цього екзотичного виду транспорту.

серпень 2011