На головну Команда  | 
ЖД F.A.Q. УКР | РУС
Чи можна придбати квитки на дві нижні полки одночасно?
Пункт 2.46 правил перевезення пасажирів: У разі надання одному пасажиру проїзних документів для двох та більше осіб квитковий касир оформляє, як правило, рівну кількість верхніх і нижніх місць. Виняток може бути зроблений інвалідам, особам похилого віку, хворим, пасажирам з дітьми.

Я купив квиток в якому вказане верхнє місце. Зверху мені не зручно, а провідник не дозволяє сидіти на нижніх полках так як там лежать пасажири. Чи регламентується якось проїзд пасажирів в плацкартних вагонах з квитком на верхню полку? Чи можу я в денний час займати нижню полку?
Пункт 7.5 правил перевезення пасажирів: Пасажир повинен займати у вагоні місце, яке вказане в проїзному документі.

Яка нумерація місць в електропоїздах підвищеного комфорту? Між пасажирами часто виникають суперечки кому сидіти під вікном?
Нумерація місць в електропоїздах підвищеного комфорту починається з непарних від вікна. Бригадир та провідники електропоїздів підвищеного комфорту проходять регулярні навчання щодо інформованості пасажирів на шляху прямування. Схема нумерації місць знаходиться у бригадира електропоїзда, і надається на Вашу першу вимогу.

Чи можу я, маючи на руках квиток Севастополь - Донецьк, сісти на поїзд на в Севастополі, а в Сімферополі?
Згідно п. 7.1. “Правил перевезення пасажирів“, затверджених наказом МТЗУ від 27.12.2006 № 1196: Якщо пасажир придбав проїзний документ від станції відправлення поїзда, а посадку хоче здійснити на проміжній станції на шляху прямування поїзда, не пізніше ніж за 1 годину до відправлення поїзда пасажир повинен проінформувати про зміну станції посадки відповідного працівника станції відправлення (чергового помічника начальника вокзалу). Станція відправлення зобов’язана видати начальнику поїзда попередження про посадку пасажира на проміжній станції. Дана послуга безкоштовна. Якщо пасажир здійснив посадку в поїзд на проміжній станції, не попередивши станцію відправлення, він має право на зайняття місця, указаного у проїзному документі, при умові, що воно вільне. У разі, якщо воно зайняте, начальник поїзду, без додаткової плати, надає місце в міру звільнення місць іншими пасажирами.