На головну Команда  | 
Енергодар УКР | РУС
Місто Енергодар було засноване в 1970 році з початком будівництва Запорізької ТЕС. Будівництво теплової електростанції з проектною потужністю 3600 МВт закінчується через 7 років. За цей час на пустинному піщаному березі Каховського водосховища виростають нові будинки для працівників електростанції. Нове місто обростає потрібною інфраструктурою. В 1971 році відкривається перша школа. Трошки пізніше будується кінотеатр і відкривається лікувальний комплекс.

Енергодар

Наступний етап розвитку міста починається після того як затверджується проект будівництва в Енергодарі Запорізької атомної електростанції.

ЗаТЕС

В 1981 році розпочинається будівництво чотирьох реакторів Запорізької атомної електростанції. Уже в 1984 році починає працювати перший енергоблок АЕС. Інші три енергоблоки вводяться в експлуатацію в наступні три роки.

АЕС

В 1988 році запропоновано збільшити потужність Запорізької АЕС і добудувати ще два енергоблоки. П'ятий енергоблок вводиться експлуатацію в 1989 році, а шостий, в зв'язку з цілою купою фінансових і політичних негараздів аж в 1995.

Запорізька Атомна Електростанція

Зараз Запорізька АЕС є найбільшою атомною електростанцією в Європі і Україні. Електростанцію обслуговує близько 11000 робітників, перевезення яких виконують службові автобуси, які практично безперервно катаються з міста до АЕС.

Запорізька Атомна Електростанція

Від Енергодару не варто очікувати якоїсь екстремальної архітектури. Це сучасне панельне місто, обсаджене по периметру куценькими деревцями.

Енергодар

Місто являє собою суцільний житловий масив, розбитий вулицями і проспектами на кілька дев'ятиповерхових мікрорайонів.

Центр міста

"ДК Современник" і службовий автобус ЗАЕС

Автостанція в Енергодарі - це мало презентабельна споруда з бетону і жесті, без будь яких розпізнавальних знаків. Всі автобусні міжміські і приміські перевезення виконуються саме звідси.

Автостанція Енергодар

Крім автобуса в Енергодар можна приїхати поїздом. Двічі на день сюди їздить приміський поїзд Запоріжжя - Енергодар.

Платформа Енергодар

Залізнична станція Енергодар знаходиться не далеко від автовокзалу і від центру міста. Цікаво шо станція має статус платформи, хоча насправді являється повноцінним вокзалом.

Приміський поїзд Енергодар - Запоріжжя

Звучить трошки парадоксально, але в місті, де стоїть найбільша в Європі атомна електростанція, прокладена не електрифікована залізнична колія. В якості приміського поїзда їздить тепловоз 2ТЭ116 з кількома сидячими або плацкартними вагонами.

червень 2010