На головну Команда  | 
Дрогобич УКР | РУС
Дрогобич - це місто, де ніхто не звертає увагу на людину з рюкзаком, фотоапаратом і картою в руках. Це місто, архітектурна і історична спадщина якого манить туристів з усієї країни і ближнього зарубіжжя.

Електричка Львів - Трускавець і вокзал міста Дрогобич

О 9.18 швидкісна електричка Львів - Трускавець привозить мене до залізничного вокзалу міста Дрогобич, автоматичні двері відкриваються і натовп пасажирів виштовхує мене на посадочну платформу. Я в Дрогобичі.

Дрогобич

Залізничний вокзал знаходиться далеченько від центру міста і жовтенькі автобуси маршрутних таксі миттю заповнюються пасажирами електрички, котрі мчать по своїх невідкладних справах до міста.

Дрогобич. Автостанція №1

Крім зупинки автобусів і таксі, на привокзальній площі стоїть Дрогобицька автостанція №1, котра розташувалась в залізному кіоску, в яких колись продавали газети, тому її можна запросто не помітити. Автостанція в основному займається продажем квитків на автобуси до Львова, які відправляються звідси ледве не щохвилини.

Дрогобич

Одна з головних транспортних магістралей міста - вулиця Стрийська, якою я і вирушаю ближче до центру міста, оглядаючись по сторонах на старі будиночки і на сучасні п'ятиповерхівки, котрі тут не такі як скрізь по Україні, а з характерним зламом даху, популярним на західній Україні.

Інститут фізики, математики та інформатики Дрогобицького педагогічного університету

Перехрестя вулиці Івана Мазепи і вулиці Стрийської

250 номерів вздовж вулиці Стрийської і я майже в центрі Дрогобича. Праворуч гігантський корпус Дрогобицького педагогічного університету, а ліворуч вузька вуличка Івана Мазепи, котра й тягнеться точнісінько в центр міста.

Дрогобич

Жвавий автомобільний рух на вузьких Дрогобицьких вулицях займає якесь середнє положення між впорядкованістю і абсолютним хаосом. Інколи здається, що через якихось пару хвилин автомобілі тугою пробкою запломбують всі навколишні вулиці. Але ні, з Мазди, котру затиснули з одного боку автобусом, а з іншого грузовиком, вискакує мужичок і голосом інспектора ДАІ бігом командує кому куди їхати, махаючи руками в різні боки, затор розсмоктується, водій Мазди заплигує в своє авто і газу - перехрестя вільне.

Площа Ринок. Дрогобицька міська рада

Адміністративний центр міста - Площа Ринок. Місце зосередження туристів, фотографів і іншого люду, який вийшов погуляти містом. Навколо площі знаходиться море кафешок і дрібних ресторанчиків, котрі приманюють до себе заїжджих туристів тонким ароматом фірмових блюд.

Костел. XIV - XIX століття

В центрі міста, поруч з ратушею, знаходиться костел святого Варфоломея, який вражає красою і своїми гігантськими розмірами. Поруч з костелом стоїть одна з візиток Дрогобича - оборонна вежа, котра збудована в далекому XII столітті і майже без змін збереглася до нашого часу.

Давньоруська оборонна вежа XII століття. Надбудова прикостельної дзвіниці зроблена в XVI столітті

Територія навколо вежі - місце дислокації всіх верств населення, якими багатий Дрогобич. Тут гуляють і мамочки з колясками і хлопці з дівками. Мужички похилого віку тут же на лавочках ріжуться в карти, а бабульки чешуть язиками, перетираючи вздовж і впоперек всі Дрогобицькі новини. Сюди ж сходяться і вуличні музики повеселити місцеву публіку.

Дрогобич

Поруч з костелом, вздовж парку Степана Бандери тягнуться дві паралельних вулички імені двох патріархів української класики - Івана Франка і Тараса Шевченка. Вулиці можна сміливо номінувати на звання архітектурної галереї міста Дрогобич.

Палац мистецтв. Дрогобицька артіль художників

Корпус педагогічного ліцею Дрогобицького педуніверситету

З відкритим ротом ідеш вулицею і забувши про те, шо в чужому місті треба поводити себе чемно, нахабно заглядаєш через забори, дивуючись таким дивним і навіть химерним узорам на стінах будинків.

Корпус педагогічного ліцею Дрогобицького педуніверситету

Тут же, по вулиці Івана Франка, розташований головний корпус, відомого на всю країну, Дрогобицького педагогічного університету, біготню студентів біля якого підсилює в кілька разів розташована поруч середня школа і ліцей.

Будинок по вулиці Івана Франка

1 2