На головну Команда  | 
Бердянськ УКР | РУС
Бердянський вокзал оживає о 5.30 ранку, коли до міста прибуває пасажирський поїзд Запоріжжя - Бердянськ. Состав з кількох вагонів зі швидкістю близько 37 км/год пхається до Бердянська всю ніч. В принципі на швидкість руху наплювати, так як час відправлення і прибуття надзвичайно зручні. Бердянськ одне з небагатьох міст, де відсутній рух приміських поїздів. Взимку Бердянський вокзал працює в розслабленому режимі, приймаючи дві пари поїздів. Зате в літню пору залізничний рух оживає, коли на радість курортникам призначається ціла купа причіпних вагонів і додаткових поїздів.

Бердянськ. Ранок

Отже - Бердянськ. Трошки провінційний, але симпатичний і спокійний курорт на березі Азовського моря. Місто зустрічає мене привокзальною площею з пам'ятником льотчиці Поліні Осипенко. Перед вокзалом зупиняються ржаві Газелі, котрі курсують по місту, і акуратні санаторні автобуси, поміж якими повзають заспані пасажири поїзда, відшукуючи потрібний автобус.

Герой Радянського Союзу Осипенко Поліна Денисівна

Місто не дуже велике. Центральна частина розділена на квадрати, так шо заблудитися нереально. Основна туристична Мекка міста - Бердянська коса, яка на 23 кілометри тягнеться в море. Саме тут і розташовані сотні санаторіїв і пансіонатів.

Азовське море

Одне з самих культових місць Бердянська - міська набережна. З самого ранку сюди зходяться курортники помочити в прохолодній воді ноги і пофоткатись на фоні моря. Особливістю набережної є залізна дорога, яка прокладена точно посеред пішохідної зони і тягнеться вздовж всієї набережної.

Набережна

Вантажний поїзд на набережній

Локомотиви, які тягають вагони з морського порту до ЖД станції, стараються не сильно тут ганяти, але в любому випадку відпочиваючих це все одно не відлякує.

Набережна

Для задоволення потреби фотографувати один одного на фоні моря, спеціально для відпочиваючих вздовж набережної було встановлено цілу купу досить оригінальних пам'ятників і скульптур.

Набережна

Зависть - порок

Окрема категорія пам'ятників присвячена робочому класу Бердянська - рибакам. Промислова риба міста - бичок. Відпочиваючі поїдають його тонами, і торбами везуть в поїзді на згадку про сонячний Бердянськ.

Хлопчику рибаку

Бичку годувальнику встановлено окремий пам'ятник - на почесному місці, поруч з пам'ятником Леніну на Приморській площі.

Бычку - кормильцу

Серію пам'ятників робочому класу продовжує монументальна скульптура - "Бердянцы! Прокормим себя сами!", котра символічно встановлена на проспекті Труда.

Бердянцы! Прокормим себя сами!

Проспект Праці і паралельний йому проспект Леніна - дві потужні вулиці міста, які тягнуться через центр аж до моря. На набережній проспект Леніна розростається до Приморської площі, де в оточенні бичка-годувальника і сантєхніка, стоїть безпосередньо сам Володимир Ілліч і спостерігає за морем.

В.І. Ленін

Пам'ятник сантехніку

Проспект Леніна - симпатична, частково пішохідна вулиця, трохи забудована старими будинками. Проспект Леніна можна назвати зразковою вулицею Бердянська. Тут зразкова чистота, стоїть повно лавочок, на клумбах росте море квітів, а прибиральники вишкрібають тротуари до блиску.

Проспект Леніна

Готель Бердянськ

Центр міста також прикрашений пам'ятниками - як радянського періоду, так і встановленими вже при незалежності.

Вы умирая вручили нам знамя, мы с ним к победе пришли

Графу Воронцову, засновнику Бердянська, від жителів міста

Серед сучасної міської архітектури виділяється гігантське приміщення центру дитячої і юнацької творчості імені Жені Руднєвої - героя Радянського Союзу, штурмана авіаційного полку. Ім'я Жені навіяло ностальгічні спогади про товстелезну півкілограмову книжку "Діти-герої", котру кожний радянський школяр носив з собою на уроки присвячені Великій Вітчизняній Війні. У випадку потреби, габарити книги дозволяли добряче гепнути когось по голові. Це була найтовща книжка, яку міг випросити в бібліотеці сопливий третьокласник.

Центр творчості ім. Жені Руднєвої

Проспект Леніна

Бердянськ масово забудовувався в радянські часи, але погулявши вулицями, можна знайти досить екзотичні архітектурні об'єкти.

Перехрестя вулиць Карла Маркса і Горбенка - стара німецька кірха 1903 року

За кілька кварталів від залізничного вокзалу, в кінці вулиці Дюміна, знаходиться ще один транспортний вузол міста - автовокзал. Автобусний рух в Бердянську досить динамічний, але для основної маси відпочиваючих пріоритетним видом транспорту лишається поїзд.

70 Бердянськ - Москва

Самий козирний Бердянський поїзд - поїзд Бердянськ - Москва. Вагони заповнюються майже на 100% - багато москвичів їде сюди на відпочинок, решту вільних місць займають до Запоріжжя, так як по ціні поїзд явно виграє в автобуса.

травень 2011